Jak umyć okna bez smug

Jak umyć okna bez smug?

Długo miałam ten problem. A niechęć do mycia okien została mi do dziś. Kiedyś wydawało mi się, że mycie okien polega na popsikaniu szyby specjalnym płynem i wytarciu ręcznikami papierowymi. Także tego. Sami widzicie, że to nie miało prawa się udać. Ale bardzo lubię efekt jaki dają czyste okna, szczególnie wieczorem, kiedy wszystko ładnie się w szybach odbija. Dlatego szukałam sposobu na piękne umyte okna i co najważniejsze BEZ SMUG. Smugi to do niedawna była moja największa zmora. Jednak znalazłam sposób i na nie. Jaki?

Opiszę ci moją metodę gruntownego mycia okien, jeśli u ciebie nie ma takiej potrzeby poprostu pomiń pierwszy krok.

  1. Biorę miskę z ciepłą wodą, dodaję trochę płynu do mycia naczyń, do tego szmatka, szczotka do czyszczenia zakamarków i ręczniki papierowe. Otwieram okna i myję ramy od środka, czyli te miejsca, w których nie widać po zamknięciu okien. Na koniec wycieram do sucha ręcznikami papierowymi, do mokrych powierzchni brud łatwo się przykleja.
  2. Zmieniam wodę na czystą, ponownie dodaję odrobinę płynu do mycia naczyń i myję ramy wokół szyb. Również wycieram do sucha ręcznikami papierowymi.
  3. Czyszczenie szyb dzielę na dwa etapy – najpierw myję je wodą z płynem do mycia naczyń miękką szmatką, po czym używam mojej wspaniałej i niezastąpnionej ściągaczki! Tak, tak, to jednen z dwóch patentów, dzięki którym pokonałam smugi. Drugi etap to popsikanie szyb niewielką ilością płynu do mycia szyb – kupnym lub domowej roboty – i polerowanie gazetą. Najlepiej zwykłą, szarą nie żadne tam glamury czy twojestyle. I to jest ten drugi patent na szyby bez smug.

Płyn do szyb domowej roboty to roztwór wody z octem w proporcjach 2 łyżki stołowe octu na szklankę wody. Zapach nie jest najprzyjemniejszy, ale bardzo szybko się ulatnia i po kilkunastu minutach nic nie czuć.

Na rynku dostępne są myjki do szyb zasilane na baterie. Nie miałam okazji żadnej używać, ostanio zastanawiałam się nad kupnej tej firmy Karcher, jednak zamiast niej kupiłam zwykłą ściągaczkę za kilka złotych i jestem z niej bardzo zadowolona.

Written by NormalnaPaniDomu

Leave a Comment