prezenty na Gwiazdkę

 

 

Dawanie i otrzymywanie prezentów to niedołączny element Bożego Narodzenia. Dlatego dzisiaj wpis o tym, jak ogarnąć ten temat i nie zwariować 😉 Niżej znajdziecie moje sposoby na to, żeby obdarować bliskie wam osoby nie tracąc fortuny i równowagi psychicznej.

  1. Ogranicz listę osób obdarowywanych.

Zanim zdobyłam się na ten krok, przez kilka lat robiłam prezenty na Święta 16 osobom. To było wariactwo. Zakładając, że przeznaczam 100 złotych na osobę, musiałam przeznaczyć aż 1600zł na same prezenty. Dlatego w pewnym momencie umówiłam się z rodziną, że prezenty dajemy rodzicom, rodzeństwu i dzieciom. W niektórych rodzinach obdarowuje się tylko dzieci, dorosłych się pomija. Jeśli dla ciebie jest to nie do zaakceptowania (tak jak dla mnie), umówcie się, że każdy losuje jedną osobę, której podaruje coś za określoną sumę pieniędzy. Możecie poczuć się jak w szkole na Mikołajki. Dobrym pomysłem są też składkowe grupowe prezenty dla rodziców czy dziadków.

  1. Pomysłów i inspiracji szukaj wcześniej.

Rozmawiając z rodziną, oglądając telewizję, czytając gazety czy blogi (polecam szczególnie te ostatnie;) ) można zebrać sporo pomysłów na prezent. Zapisuj je i zapamiętuj. Pomoże ci to uniknąć miotania się i spędzania godzin w sklepach stacjonarnych i internetowych w grudniu z myślą ‘a może coś mi wpadnie w oko’.

  1. Kupuj gdy nadarzy się okazja

Jeśli stworzyłaś listę pomysłów na prezenty, wiesz czego szukać i na co mieć oko. Dodatkowo wprowadzając oszczędności według wskazówek z TEGO posta, będziesz przygotowana i kiedy, np. wędka dla męża będzie w promocji,kup ją i schowaj z tyłu szafy. Jeden prezent/problem z głowy 😉 i tak aż do końca listy. Rozłożenie w czasie zakupów to świetny sposób na uniknięcie przedświątecznej gorączki i dziury budżetowej 😉

Pamiętaj, że prezenty na Święta mają sprawiać przyjemność, także ich kupowanie. Ułatwiaj sobie to jak możesz 🙂

 

Written by NormalnaPaniDomu

Leave a Comment