prezenty 7+

Dzieci powyżej 7 roku życia doskonale wiedzą co chciałyby znaleźć pod choinką i nie ma szans, żebyśmy o tym nie wiedzieli, bo powiedzą to przynajmniej 10 razy dziennie, tak dla pewności, że ich Świąteczne marzenie się spełni. Jeśli jednak lubisz sprawiać prezenty – niespodzianki, chcesz zachęcić dziecko do czegoś nowego albo jesteś ciocią/babcią/wujkiem i nie masz pojęcia co podarować takiemu dziecku, które za moment przestanie być dzieckiem i stanie się nastolatkiem, służę pomocą.

Dzieci w wieku szkolnym mają najczęściej swoich idoli – postaci z bajek, książek lub seriali. Lubią mieć wzór do naśladowania, odnośnik w zabawach i czyjeś historie do przeżywania i opowiadania. Dlatego świetną zabawką dla dziewczynek powyżej 7 roku życia jest GoldieBlox. Lalka ta powstała w ramach sprzeciwu wobec różowo-błyszczących zabawek dla dziewczynek, sprowadzająych ich zabawy do picia herbatek, przebieranek, gotowania, sprzatania czy opieki nad innymi. Glodie to lalka wyjątowa. Do wyboru jest kilkanaście zestawów, w każdym jest jakaś konstrukcja do zbudowania i co najlepsze, zawsze związane jest to z jakąś historią, np. trzeba zbudować kąpiel-pułapkę dla psa Nacho, który nie chce się wykąpać a jest już brudny i wszystkie dotychczasowe sposob namówienia go zawiodły. Wszystkie zestawy są ze sobą kompatybilne. Dzięki Goldie dziewczynki mogą pokochać inżynierię, nauczyć się praw fizyki w praktyce i przekonać się, że nie muszą być księżniczkami jeśli nie chcą – mogą być konstruktorkami. Kupisz tutaj.

prezenty dla dzieci 7+

Pozostając przy zabawkach konstrukcyjnych, niezmiennie polecam klocki Lego. Tym razem są to zestawy Lego Technic. Nie znam chłopca, który nie lubi lego, ale być może po prostu jeszcze takiego nie poznałam 😉 Niezniszczalne klocki, które przestrwają dekady i angażują praktycznie całą rodzinę. Zestawy z serii Technic zdecydowanie nie są dzieciowe, powinny więc zdobyć uznanie u starszych chłopców. Do wyboru oczywiście jest mnóstwo opcji, na każdy budżet. Mnie wpadł w oko ten z motocyklem BMW. Kupisz tutaj.

prezenty dla dzieci 7+

Jeśli macie w domu mola książkowego albo chcecie zachęcić wasze dziecko do czytania, fajnym pomysłem jest czytnik ebooków, np. Kindle. Co prawda jest to droga opcja, ale można się złożyć z innymi darczyńcami i dać jeden porządny prezent zamiast kilku bubli. Często można trafić na ofertę z darmowymi ebookami w zestawie. Kupisz tutaj.

Prezenty dla dzieci 7+

 

A gdy chcecie odciągnąć dziecko od ekranów i zachęcić do spędzania czasu na świeżym powietrzu, rozważcie podarownie rolek. Rolki czy tez łyżworolki jak mówią niektórzy, to świetny pomysł na rozpoczęcie przygody ze sportem, rozładowanie emocji po szkole czy też sposób na spędzanie czasu z koleżankami i kolegami bez siedzenia w domu. Kupisz tutaj.

Prezenty dla dzieci 7+

Written by NormalnaPaniDomu

Leave a Comment