Prezenty zabawki dla dzieci do lat dwóch

Zaczynamy serię prezentową – co kilka dni pojawi się post z podpowiedziami co komu podarować na Gwiazdkę. Jako pierwsze propozycje dla najmłodszych, czyli prezenty dla dzieci  do lat dwóch.

Takim maluchom dość łatwo kupić prezent, ponieważ wszystko je cieszy i ciekawi. Ale i tak nic nie przebije szeleszczącego papieru 😉

Jeśli chcesz obdarować kilkumiesięcznego szkraba, który ledwo ogarnia samodzielne siedzenie lub raczkowanie tak jak mój młodszy syn, rozważ zabawki Lamaze. Są bardzo kolorowe, mają wiele tekstur i wydają dźwięki, czyli mają w sobie wszystko to, co maluszki lubią najbardziej. Dobrym pomysłem są równiez książeczki kontrastowe, które przyciągają uwagę malucha jednocześnie stymulując jego wzrok, lub tak zwane Dotykanki, czyli książeczki, na których stronach są elementy z materiałów o różnych fakturach.

Prezenty dla dzieci 0-2

Kliknij, żeby zobaczyć w sklepie:

  1. Zabawki Lamaze
  2. Książeczki kontrastowe
  3. Dotykanki

 

 

Dzieci około pierwszego roku życia na pewno zainteresują się sorterem lub koniem czy też reniferem na biegunach. Jeśli twoje dziecko za wszelką cenę próbuje zawłaszczyć twój telefon lub pilot do telewizora, podaruj mu pilot-zabawkę, który do złudzenia przypomina ten prawdziwy.

Nie znam dziecka (nie licząc niemowlaków), które nie lubi się kąpać. Nie mówimy tu o myciu głowy, tylko o przesiadywaniu w wannie i niekończącej się zabawie. Dlatego według mnie jednym z najlepszych prezentów dla dzieci praktycznie aż do wieku szkolnego są zabawki do kąpieli, na przykład taka, jak na zdjęciu.

Prezenty dla rocznego dziecka

Kliknij, żeby zobaczyć w sklepie:

  1. Drewniany sorter
  2. Refinfer na biegunach
  3. Pilot – zabawka
  4. Zabawka do kąpieli

 

 

Okolice drugiego roku życia to dobry moment na zapoznanie dziecka z puzzlami. Jest to także ten czas, kiedy dziecko zaczyna bawić się klockami. Najlepszą moim zdaniem propozcją są Lego DUPLO – klocki praktycznie niezniszczalne, odporne na dziecięce ząbki, w rozmiarach w sam raz do małej rączki. Do wyboru jest tyle różnych zestawów, że aż ciężko wybrać ten jedyny 😉 Zestaw z pociągiem pomoże w nauce cyfr, natomiast traktor z owocami to fajny sposób na poznanie kolorów. Rośnie ci mały majsterkowicz? Tablica od Melissa and Doug z różnymi rodzajami zamków to świetna propozycja dla takich ciekawskich maluchów, przy okazji pomaga rozwijać małą motorykę.

Zabawki prezenty dla dwulatka

Kliknij, żeby zobaczyć w sklepie:

  1. CzuCzu pierwsze puzzle łąka
  2. Lego DUPLO pociąg lub traktor
  3. Melissa and Doug tablica z zamkami

 

A ty jakie masz pomysły na prezent dla maluchów?

 

 

 

 

Wpis zawiera linki afiliacyjne do sklepów. Oznacza to, że jeśli klikając w nie dokonasz zakupu, ja otrzymam z tego tytułu niewielką prowizję. Nie wpływa to na cenę jaką Ty zapłacisz.

 

Written by NormalnaPaniDomu

Leave a Comment