łatwy stroik świąteczny

Lubię takie projekty diy, które przy niewielkich nakładach sił i czasu dają fajne efekty. Nie mam zdolności manualnych (o czym przekonacie się niedługo we wpisie o kartkach świątecznych), jestem niecierpliwa i z czasem też u mnie nienajlepiej przy dwójce małych dzieci. Z przyjemnością oglądam Pinteresta i wzdycham, bo wiem, że zostaje mi tylko oglądać piękne dzieła zdolnych ludzi. Mam za to patent na efektowny i łatwy stroik świąteczny, który można wykorzystać na różne okazje, w zależoności od potrzeb. Do Bożonarodeniowej wersji potrzebne są:

  • szklany wazon
  • słoik, np. po dżemie
  • kilogram zwykłej soli kuchennej
  • wybrane gałązki igliwia
  • ewentualne drobiazgi do dekoracji

Słoik rozmiarem musimy dopasować do wazonu, u mnie to słoik po dżemie. Wstawiamy go do środka wazonu.

łatwy stroik świąteczny

Następnie przestrzeń między słoikiem a wazonem wypełniamy solą, aż cały słoik będzie zakryty. Sól daje efekt śniegu, dzięki czemu w domu zrobi się od razu bardziej zimowo, niezależnie od pogody za oknem 🙂

łatwy stroik świąteczny

Na nasypanej soli możemy ułożyć małe elementy dekoracyjne, np. szyszki. Ja użyłam malusieńkich bombek. Do słoika za pomocą konewki lub dzbanka z dzióbkiem wlewamy wodę, mniej więcej do połowy wysokości słoika. Wkładamy wybrane przez nas gałązki i patyki.

łatwy stroik świąteczny

Wykorzystałam gałązki tui czy innego cyprysa, które zerwałam podczas spaceru z dzieckiem 😉 Ten jeden patyk pochodzi z tego samego źródła, czyli żywopłotu niewinnych ludzi mieszkających niedaleko. Na złote habazie się szarpnęłam w kwiaciarni, ale jeśli chcecie możecie zerwać coś z ogródka sąsiadów i pomalować farbą w spreju.

W wersji Wielkanocnej przestrzeń między wazonem i słoikiem wypełniłam malutkimi styropianowymi jajkami, na okazję jesieni można tam wrzucić szyszki itp. Polecam na każdą okazję 🙂

 

Written by NormalnaPaniDomu

Leave a Comment